| oldschoolrom a întrebat:

Detin un casetofon care suporta stick mp3, dar nu stiu de ce apare la nume "no title"? Desi melodia mp3 in PC are un nume pus de mine. Daca ma puteti ajuta, ce pot sa fac, ca numele sa apara pe ecranul casetofonului?

3 răspunsuri:
| dorikut a răspuns:

Cel mai probabil, playerul tău nu verifică numele, ci numai tag-ul ID3 al fișierului MP3.

Aici găsești un program care îți permite să adaugi, ușor, titlul în tag-urile fișierelor.

Bye-bye! wave

| oldschoolrom explică (pentru dorikut):

Am rezolvat-o, dar nu pornesc in ordinea alfabetica, ci la intamplare. Ai idee?

| dorikut a răspuns (pentru oldschoolrom):

Cred că totuși sortează după unul din criterii. De obicei numele fișierului, dar poate fi și titlul sau artistul din ID3. Rar am văzut să sorteze după album.