| alexandru5678 a întrebat:

Din ce cauza mi se incarca telefonul in 4.5 ore, cand el al trebuii sa se incarce in 2.4 ore? Bateria nu cred ca are nimic deoarece functioneaza perfect.? A da si cu aplicatie Ampere zice ca trecue 1000Mah curent sau cv gen si telu are bateria de 4000Mah

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4 mii e destul de mult. Avand in vedere ca al meu de 2070 se incarca in 2 ore, cam asa...eu zic ca e okay.
Nu cred ca e cel mai bun incarcator, dar poate bateria nu suporta mai mult.

| Blastphemy a răspuns:

Păi, ai încărcătorul original?

| codpenal2018 a răspuns:

Salut a mea e de 45000 mAh se încarcă în 4h, uite un pont ce îl folosesc eu, dezactivează următoarele, date mobile/wifi, rotirea ecranui (giroscopul), si dăl pe mod avion apoi închide telefonul folosind butonu, on/of (screen, etc)
Baftă, sper că te-am ajutat, fundă?

| MarianVio a răspuns:

Salutare! La bateria asta de 4000 Ma/H ai nevoie de un incarcator de cel putin 5v cu 2A (amperi) sau chiar cu amperajul mai mare. Cu cat ai amperajul mai mare cu atat se incarca mai repede. Eu am un Nokia Lumia 950 Xl cu baterie de 3300 Ma/H si in cel mult 2 ore este incarcat (si asta daca ma joc pe el in timp ce se incarca).
Bafta!

| hggfsrk a răspuns:

Asa se încarca el, ce sa-i faci