| EmilTraian95 a întrebat:

Dintru un procesor AMD A6, Intel core i3, AMD A 8, Intel core i5, Intel pentium quand core care este mai bun? va rog sa ma faceti sa inteleg cat de mult influenteaza frecventa performantele procesorului in comparatie cu numarul de nuclee. adica dintre un i3 de 2.4 si un i5 de 1.9 care e mai bun etc.

3 răspunsuri:
| PikachUS a răspuns:

Sunt niște tipi din America care testează astfel de procesoare. Diferența dintre i3 și i5 este nesemnificativă. Adică i3 a scos 5.5 puncte în timp ce i5 a scos 5.7 puncte... pentru laptop NU ÎȚI RECOMAND PROCESOARE AMD! pentru laptop e Intel. Pentru pc mare un Amd e mult mai ok.

| EmilTraian95 explică (pentru PikachUS):

Si Intel pentium quand core? Dar Inel Celeron? in comparatie cu I3 I5 zic

| anonim_4396 a răspuns (pentru PikachUS):

De ce amd e mai bun pentru pc "mare"? simpla curiozitate, pentru ca nu ai specificiat.