| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa achizitionez aces hard mai mult pentru Gaming ( stiu ca nu e mare performanta in Gaming cand rulezi de pe un HDD dar nu am bani de SSD ) + ca doresc ca acest hard sa fie o achizitie de viitor.
http://www.pcgarage.ro/......viar-blue/

E la 7200 RPM si 64MB Cache.Pare sa fie bun dar totusi doresc pareri.
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| vrelian a răspuns:

Pai mai mult de atit ce mai vrei. daca gasesti tu unul la 10 mii de rpm atunci ala e mai bun.dar cum nu stiu de gasesti asta este f bun zic eu.insa avind in vedere ca tu joci doar jocuri, deci nu ai nevoie de spatiu eu in locul tau as lua un ssd. unul asa mai micut de capacitate dar stii ca zbirnie.nu stiu ce diferente sint ca pret dar decit unu de 1T si sa il tii gol mai bine unu de 120 sau 250 de gb ssd.scuze am dat ex doar.am vazut diferenta intre hdd-uri si ssd-uri.nave spatiale asta e cuvintul.dar acum na depinde si ce bani are fiecare.deci parerea mea hardul asta este foarte bun.si brandul este bun.

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Daca nu ai bani, faci bani. Gamer fara SSD in sistem e ca unul cu Logan stock la raliu...