| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce am instalat Deep Freeze-ul pe PC, i-am dat sa "inghete" doar C-ul, a aparut ca trebuie sa dau restart si am dat ok, apoi cand s-a restartat nu a mai vrut sa intre in windows si se tot restarta incontinuu, fara sa apara vreo eroare sau ceva... Putin ajutor pe aici? Nu le am cu calculatoarele, deci nu vorbiti in termeni stiintifici big grin.

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pff... Nu ai aplicat crack-ul cum trebuie, sau ceva de genul. În orice caz, vina e în mare parte a ta.
E greu de spus ce are dar ai putea face aşa:
Când porneşti calculatorul, apeşi constant pe F8 şi ţi se va deschide un meniu bizar din care alegi opţiunea "Safe Mode". Dai ENTER pe ea şi aştepţi.
La un moment dat ţi se va deschide un windows care se vede rău tare. Odată deschis, te duci la start-settings-control panel-add/remove programs.
Selectezi Deep Freeze şi dai remove.
După aia dai restart şi ar trebui să scapi.
Eventual, dacă în Safe Mode apare icon-ul cu deep freeze în system tray (adică în colţul din dreapta-jos al ecranului - unde sunt programele active) apasă ctrl+alt+shift+f6 (sau ţii apăsat shift şi dai dublu click pe icon-ul respctiv), bagi parola şi "dezgheţi C-ul", dai restart tot în safe mode şi apoi dezinstalezi.
Asta dacă cumva nu se repară din prima.
Spor!

| judgement a răspuns:

Intra in safe mode, apasa mereu f8 cand porneste calcu si ar trebui sa reusesti sa dezinstalezi programul, ala se instaleaza la instalarea winului, pentru ca daca ai un virus ala face ravagii pe acolo cu programeluwinking

nu instala deep freez ca ala e program pentru sali, unde se umbla mult si prostwinking