| Apocaliptic a întrebat:

Dupa ce termin de instalat un router wireless, trebuie sa las calculatorul deschis(cand vreau sa am internet pe mobil)?

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Depinde de unde ai net. Dacă pe PC folosești un program pentru conectare, gen Net.exe sau Internet Starter, atunci trebuie ca PC-ul să fie pornit, altfel nu.

| irbis a răspuns:

Nu. Internetul nu provine de la calculator ci de la router. De asta se cheama router, ca "routeaza", transmite conexiunea la internet la mai multe dispozitive.

| andreibrebeanu a răspuns:

Nu pentru ca, calculatoru n-are nici o treaba cu ruterul.ruterul este un dispozitiv care emite servere de internet pana la distante de circa 50 de metri.