| zerozero a întrebat:

E adevarat ca 'becul economic' nu se arde niciodata?

Răspuns Câştigător
| alex2009 a răspuns:

Se ard bine inteles hai sa gandim logic daca durata de viata ar fi 100 de ani asa cum zice TriZeN inseamna ca cel care produce becurile de genul asta o sa dea faliment la un mpmendat ca nu o sa mai aibe comenzi doar peste 100 de ani

14 răspunsuri:
| User a răspuns:

Nimic nu tine o vesnicie.

| DarQueen a răspuns:

Da mi s-a intamplat mie.am bec economic in debara...si s-a ars...deci, nu tine 100 de ani laughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu e adevarat, se arde.

| zerozero explică:

Hmm... Vi s-a intamplat voua? Mie mi-a spus cineva ca tine pana la 100 de ani (adica pe viata) si ca foloseste nu stiu ce mercur care nu ii permite sa se arda. thinking

| zerozero explică:

@sorin, daca credeam nu va mai intrebam. doh

| remus a răspuns:

Se arde si becul economic, cele de provenienta dubioasa, chinezesti, turcesti etc, o sugestie; dulia cu montajul electronic se poate folosi la tuburile de neon inlocuind transformatorul si starterul.

| sorin a răspuns:

Bineinteles ca se arde.

| sorin a răspuns:

Si ai crezut?

| sorin a răspuns:

Deci in concluzie, se ardewinking

| Majj a răspuns:

NU este adevarat. Am avut probleme cu niste becuri phillips...se ardeau in fiecare luna!

| St!L a răspuns:

Orice e facut de om la un momentdat se stricalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se arde, fireste ca se arde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se duce! Cele mai longevive sint cele cu leduri. Un producator chiar spunea ca folosite 8 ore pe zi rezista 17 ani. Spunea el, ca in realitate? cine stie!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un philips si a tinut doar 6 luni. folosit destul de putin... cam 3-4 ore pe zi straight face