| anonim_4396 a întrebat:

E bine daca reinstalez windows 7 pe laptop, doar partitia C? exista riscul de a ramane ceva virusi din D? [cred ca am cativa laughing]

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pai de multe ori virusii se copiaza in toate partitiile cu fisiere de autolansare (de ex D:\autorun.inf) ca atunci cand intri in partitie sa se autolanseze. desigru exista si virusi care infecteaza executabilele si daca ai kituri in D si sunt infectate cand lansezi kitul se infecteaza din nou calculatorul. recomandarea mea este sa scanezi tot calculatorul cu kaspersky virus removal tool dupa care daca vrei (sau daca nu functioneaza bine) poti reinstala si windows-ul

| xXhewlettXx a răspuns:

Iti reinstalezi doar partitia C iti va merge mai bine apoi poti da o curatare iintregului camputer si vei avea 0 virusi.
Funda plz?

| FataDiferitaDeCelelante a răspuns:

Asa a fost si un verisor de al meu aceeasi problema, si nu la ajutat a bagat windows xp orice calculator laptop ar fi si oricat de smecher nu e prea bun windows 7 tongue baftaawinking