| Vladutz01 a întrebat:

E bine sa raman pe windowsul care mi-a venit preinstalat pe laptop, l-am primit din Italia cu windows 7 pro sau 8 puteam sa mi aleg intre cele doua, iar intrebarea mea ar fi daca pe viitor cand voi face o reformatare cum voi face cu licenta ca nu e pe spatele laptopului, trebuie sa intru acolo la Acer eRecovery Management si dau recovery?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde de tine asta, cu formatarea; Daca te joci sau nu pe PC. Daca te joci pe lpatop atunci ești condamnat la Windows, dar dacă nu este ceva mult mai bun, gratis și legal.
De regula preinstalatele îs făcute doar să meargă, adică este de calitate proastă și ca să îți ia cei 500 de lei pe licență, bani ce îi plătești cînd cumperi calculatorul, deci „gratuitatea" oferită face ca laptopul să coste cu 500 lei mai mult.
Cu recuperarea da de acolo sau dacă ai DVD-ul de recovery îl poți folosii pe ăla.Succes

| MskDesign a răspuns:

Cum a spus si lupuldepenet, iti convine sa iti tii windowsul cu care a fost cumparat laptopul, astfel vei avea licenta originala.