| PSP a întrebat:

E buna de ceva unitatea asta? http://olx.ro/oferta/vand-unitate-pc-cu-monitor-lcd-17-I D1HHXW.html Ce jocuri pot juca pe el? Maine ma duc sa-l iau si sunt curios :D Si as mai avea cateva intrebari.
Cam cat fps as avea in counter strike si in minecraft? imi merge gta iv pe el? Astept raspunsul dvs. Stima.

Răspuns Câştigător
| Dant3San a răspuns:

Procesoarele single core, sunt depasite in sensul ca atunci cand rulezi mai multe aplicatii pe calculator, de ex. esti in cs si ai deschis si messengerul, o sa-ti mearga mult mai greu fie cs-ul fie messengerul. Pentru ca investitia ta sa fie una sigura iti recomand un procesor mai bun, un dual core

7 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Isi merita bani tinand cont ca are si monitor...
tu vrei gaming cu 400 lei? Nu poti sa ai asa ceva cu acesti bani

| PSP explică (pentru SouLIce):

Salut. Crezi ca voi avea probleme cu el? Gen lag sau sa-mi frameze? Sti cumva cat fps voi avea in anumite jocuri tinand cont ca placa video este de 1 gb?

| SouLIce a răspuns (pentru PSP):

Un gta san andreas, nfs mostwanted si jocuri cam din 2010-2011 vei rula.
nu pot sa iti spun ce fps-uri vei avea
Vezi sa nu fie pacaleala, sa nu aiba componentele acelea

| PSP explică (pentru SouLIce):

Am inteles, dar despre procesor ce crezi? Este 3, 0 gHz dar nu este dual core.Se va misca greu? Sti cumva?

| SouLIce a răspuns (pentru PSP):

Procesorul daca este cel din descriere este unul destul de slab, single core 3 ghz, 1 mb cache

| Dant3San a răspuns (pentru PSP):

Procesoarele single core, sunt depasite in sensul ca atunci cand rulezi mai multe aplicatii pe calculator, de ex. esti in cs si ai deschis si messengerul, o sa-ti mearga mult mai greu fie cs-ul fie messengerul. Pentru ca investitia ta sa fie una sigura iti recomand un procesor mai bun, un dual core

| Dant3San a răspuns:

E o unitate bunicica dar procesorul este depasit. Pt. banii aia iti recomand Unitatea asta: http://www.pcguide.ro/......sktop-8747 si unul dintre monitoarele: http://www.pcguide.ro/monitoare/monitoare-second-hand. Dai probabil cu 30 de lei mai mult dar stii ca ai garantie si transport gratuit!

| PSP explică (pentru Dant3San):

Este depasit in ce sens? Eu vreau gaming pana in 350-400 lei. Tot asa de pe olx/tocmai...