| CataC a răspuns:

Salut Alex
Silentiozitatea la surse e relativa, dupa un timp toate devin zgomotoase... dar pentru asta exista curatare de praf si eventuala ungere.
Sursa e foarte buna, si ca producator si ca numar de W.
Eventual poate fi un pic cam mare numarul de W, nu stiu componentele, dar nu e un dezavntaj, calculatorul ia cat are nevoie.
Bafta

| αndï a răspuns:

Daca ai un desktop cu placi care iti cer foarte multe resurse sau vrei sa faci overclocking cu o siguranta sporita, atunci ai nevoie de asa ceva si da, e buna, Corsair in general sunt durabile, folosesc aceeasi firma. Eu pentru un procesor 3.0 dual, o placa nVidia 440MX si o placa de baza cu AmiBios si 4 GB de ram ( la PC ) folosesc o sursa de 400 de W, dar huruie putin ca imi place sa ridic performantele. Ti-am zis ce am ca sa iti faci asa ca o idee cam de ce ai avea tu nevoie. Daca nu esti gamer si n-ai cine stie ce placa video si procesorul cu placa de baza nu cer foarte multe resurse electrice atunci tinde la o sursa de 400 de W ca e numai buna, si mai e si ieftina happy