| EduardTPU a întrebat:

E posibil sa-mi fi "murit" cativa pixeli la ecranul laptopului? Spun asta pentru ca pe ecran mi-a aparut o linie mica in mijloc iar dedesuptul si deasupra ei sunt niste patratele mici colorate. Garantia expira in cateva luni, sa profit de ea? Eu cred ca eu un motiv intemeiat, nu? Si mai e o problema, bateria nu mai tine curent in ea deloc si practic am scos-o din laptop folosind direct acumulatorul, acum daca e sa merg cu el la service, sa pun si bateria la loc, chiar daca nu e functionala? Stiu ca nu o poate inlocui/repara pentru ca bateria a avut garantie separata, si a expirat, eu intreb ca sa stiu daca trebuie dus la service asa cum l-am cumparat, cu toate componentele/accesoriile cum ar fi si acumulatorul si bateria?

1 răspuns:
| benny a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci cu el la service acolo te va lamuri, aici fiecare isi spune parerea lui.