| Ben. a întrebat:

E vreun site unde poti sa vezi cum se schimba o curea de distributie la un motor peugeot hdi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am gasit unul cu explicatii, trebuie schimbata si pompa de apa totodata si tensionata cureaua cum trebuie, si asta o poate face din prima doar cineva cu experienta.la mine face un zgomot ciudat, pentru ca nu am tensionat-o cum trebuie si in ultimul timp raman la fiecare 2 zile fara apa in motor.asa ca ai mare grija.

1 răspuns:
| csintalan a răspuns:

Motoarele peugeot mai ales cele din seria 4, 6 sunt foarte gingase, atentie mare, ...are hidraulica la supape, se poate gripa repede,!