| Dragos05 a întrebat:

Ecranul nu se aprinde...Becultetul palpaie dar nu se vede nimic pe ecran? De la ce poate fii?

Răspuns Câştigător
| Anda1197 a răspuns:

Asa patesc si eu. Si stii de ce? Deoarece cablul care leaga monitorul de unitate e deteriorat. scoate-l din unitate si monitor si baga-l din nou, si impinge cat poti de tare, apoi daca tot nu se aprinde, misca firul din unitate. daca tot nu functioneaza, contacteaza un specialist :*

3 răspunsuri:
| Spitz10 a răspuns:

De la ce ma cretinule?

| TommoGirl a răspuns:

Eu cred ca cablul care leaga ecranl de unitate nu e bine prins sau are o problema. Verifica! Daca nu, intreaba un specialist.
Funda? happy

| Teodor_Adrian_1990 a răspuns:

poate sa fie de la placa de baza, procesor sau placa video.