| maricel a întrebat:

Este normal la telefonul Nokia N8, screen saverul (ceasul) sa ramana aprins mereu? L-am cumparat de curand, si daca ramane asa nu consuma acumulatorul?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Vezi ca ai in optiuni la afisaj si setezi ecran - stins, default este ecran aprins.

Ceva de genul este nu stiu exact.

| moldovianu a răspuns:

Da,manaca bateria,Intri in meniu,setari,teme,screensaver,apoi aici alegi nimic(ai mai multe optiuni,nimic, ceas mare(ce ai tu)music player, slide show).

| dragos22_6432 a răspuns:

Da e normal nu iti consuma tocmai e in mod screensaver(consuma mai putin curent). Poti sa il opresti daca vrei menu>settings>themes>screen saver.Sau sa tii apasat pe butonul de deblocare, nu stiu daca merge 100 la suta sigur cu metoda asta, dar cu cea precedenta sigur.