| TheBoY a întrebat:

Este posibil sa nu mai mearga ramii si procesorul daca s-a ars placa de baza?

9 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nu

| SouLIce a răspuns:

Este posibil...
Cum ai reusit sa arzi o placa de baza?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru SouLIce):

O sursa incredibila numita deluxe probabillaughing

| SouLIce a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Daca poti incearca rami si procesorul pe un alt pc

| valentin75 a răspuns:

Salut! Le testezi in alt sistem, vezi ce mai ai functional. Pot functiona fara probleme, depinde ce s-a ars din placa de baza. Susra banuiesc ca e terminata, e buna pentru cosul de gunoi.

| j1NNNx a răspuns:

Sunt sanse de 50% sa nu iti mai mearga, eu iti recomand sa le pui in alt PC sa vezi daca merg, daca nu ai alt PC du-l la un specialist, acesta ti le va verifica pe gratis! big grin

| TheBoY explică:

Sursa mai este buna. Placa de baza s-a ars cand fulgera.
Procesorul este Intel celeron g530 2 core 2.4, iar ramii Kingston. Nu am unde sa le probez deoarece la procesor difere soket-ul, iar la rami ddr-ul.

| Gelu00 a răspuns:

Acuma depinde si de firma furnizoare ale acelor componente, si de calitatea acestora. S-ar putea sa se fii deteriorat, sau nu. Ai putea incerca pe o alta unitate.

| OlafSvartberg a răspuns:

Nu. Ce sursa ti-a ars placa de baza? Eu personal am dat blue screen la Vista fresh install in 2 min 38 sec dar n-am reusit niciodata sa ard placa de baza...