| Trollerul a întrebat:

Eu am auzit ca Intel Pentium D este single core si doar Pentium dual-core are 2 nuclee, dar la mine arata ca Pentium D almeu este dual core http://prntscr.com/1nwvo3, altfel nu imi explic de ce imi merge FIFA 13, deci ce este?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Descarci: ftp://ftp.cpuid.com/cpu-z/cpu-z_1.66-en.zip
rulezi executabilul si ajos, la cores, si te uiti cate is. Daca ai 2 la cores, ii dual-core.

| Marius_Valentin_Iftimie_1998 a răspuns:

Pentium D-urile sunt Dual-Core, dar cu o performanta mai mica decat Pentium Dual-Core. Daca scrie ca e Pentium D sau Dual-core, diferenta e doar de performanta.