| ioandesings a întrebat:

Eu am stick usb de16 GB si când il bag la pc imi apare 14, 9 GB sau ca nu are memorie va rog ajutati-ma funda

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Din cei 16 gb este rezervat o anumita cantitate de memorie ( vezi si la hdd-uri 1TB= 930gb sau carduri de memorie )

| ChrystianSandu a răspuns:

Poți să îl formatezi. Oricum, 16 gb fix, nu va avea, era de așteptat să aibă mai puțin.

| ioandesings explică (pentru ChrystianSandu):

Cum se formateaza?

| K0sti a răspuns (pentru ioandesings):

Cum se formateaza orice stick...click dreapta pe el > format! Greu nene! Il faci NTFS!

| wasilika24 a răspuns:

El are 16 GB da pe el sun intalati driverele lui care sale poata vedea pc si de aia le arata 14, 9

| ioandesings explică (pentru wasilika24):

Pe are de când l-am cumparat SanDiskSecureAccessV2.0 pentru cei va rog lasati-mi un id de mess sau nume de Facebook

| XAMQSL a răspuns:

Chip-rile nu au o memorie exacta deci automat ca stick-ul tau nu va avea fix de 16 gb. Daca-l formatezi nu rezolvi mai nimic...tot aceeasi memorie veri avea.