| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu pot seta affinity din task manager la orice program care ruleaza cum puteam sa o fac inainte. Inafara de programele pe care le accesez eu nu si pe cele care pornesc automat o data cu windosul. De exemplu la firefox, jocuri, le pot face setari la set affinity. Nu am luat nici un virus, nu cred ca e de la asta pentru ca daca ar fi asa nu mi se mai deschidea task manager. Cand vreau sa verific affinity cum ar fi la svchost. exe sau la alg. exe imi apare mesajul cu eroarea:
"Unable to Access or Set Process Affinity
The operation could not be completed.
Access is denied."
Eu sunt administratorul calculatorului meu, adica am cont pe el si nimeni altcineva. Ce sa fac ca sa nu mai fie asa? Ma deranjeaza aceasta eroare. E ciudat un lucru totusi, adica daca scriu in run "ntsd -c qd taskmgr" merge sa schimb affinity la acele programe. Imi explica si mie cineva ce sa fac? Cum sa fac ca sa mearga task manager normal?

3 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Oare de cat timp ai windowsul instalat? am patit si eu dar scuza era ca il aveam de vreo 6 luni. ceea ce este uneori mult...asta depinde cum este folosit.

| hitler a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa iti iei altul mai bun.
Daca nu, i-al si dul la un specialist.Ma bucur ca iti sunt de folos.

| fakeen a răspuns:

Iti spun eu.ai virusi mi s-a intamplat si mie.instaleaza-ti un antivirus bun sau reinstaleazati windowsu.alta posibilitate nu cred ca exista