| EduardTPU a întrebat:

Exista mufe RCA, separate, adica fara cablu? Adica mufe din acelea rotunde audio, de la cablurile de boxe. Imi trebuie pentru un fir de la o boxa ca sa il bag in statie, si nu am sloturi in ea decat de mufe din astea rotunde, rca, ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| moldovianu a răspuns:

DA,te duci la un magazin care vinde componente electronice si gasesti acolo,chiar pe culori,,,galben-video, rosu+negru audio etc! Te duci si ceri mufe RCA sau poti intreba ca sunt si cabluri gata facute, depinde ce ai la celalt capat si cati metri ai nevoie!