| adrianpopovici16 a întrebat:

Exista o lista prin care pot afla ce televizoare sunt acceptate pentru a fi conectate cu aplicatiea youtube de pe android?

2 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Toate Smart TV-urile pot fi conectate cu device-ul pe care il detii.

| cristimihailov a răspuns:

Pai ia-o simplu. Ca sa comunici cu un televizor iti trebuie un mediu de comunicatie. Adica wifi. Deci tv-ul trebuie sa aiba wifi.

Apoi ca sa fie compatibil cu androidul ar trebui sa aiba semnul cu android.

Toate aceste caracteristici se regasesc la smart tv-uri. Iar de aici incepe nebunia: cu camera, fara camera de luat vederi, etc.

Problema apare ca fiind smart cel putin in prezent sunt mai scumpe.

Daca vrei sa rezolvi te-as sfatui sa incerci sa iei un chromecast (uita-te un pic pe net) si cat de cat iti faci treaba cu el.

Dar ar trebui inainte sa definesti ce ai vrea sa faci cu el. Sa vezi daca raspunde la asta. Pt chromecast (sau ceva asemanator) iti trebuie mufa dvi.