| ToldTou a întrebat:

Fac un apel catre totii specialistii in LAPTOPURI.

Am un HP Compaq cq61 presario... de 2 zile incepe sa faca foarte foarte urat la gura de aerisire baraie si daca il lovesc putin acolo se opreste dar foarte foarte incet si dupa iarasi baraie sad ce problema este? va rog AJUTOR dau funda :*

3 răspunsuri:
| devilll a răspuns:

Cred ca ti se duce cooleru[ventilatoru]
dul la garantie sau la un service

| Derpiina a răspuns:

Si eu am un Presario, si nu mi-a facut niciodata asa. Cumpara-ti un cooler daca nu ei. Coolerul este un suport cu elice pe care se pune laptopul ca sa iasa aerul din el (are niste. gauri in capat), astfel sa nu se supra incalzeasca. Un cooler nu e scump, e aproximativ 30 de lei si il gasesti la orice magazin de specialitate in electronice.

In cazul in care ai unul si tot scoate sunetele acelea, ar fi mai bine sa vorbesti cu cineva de specialitate. Bafta:*

| Crinutza322 a răspuns:

Cred ca tii laptopul pe brate de asta face asa.Nu e bine sa stii pentru ca el nu mai are pe unde sa ventileze si ti se poate strica...eu am doua laptopuri din care unul mi s-a stricat din cauza asta...asa ca te sfatuiesc sa il tii pe masa