| PaulCCraciun a întrebat:

Fara suparare, dar mai intreb o data pentru ca nu am rezolvat. In legatura cu un mouse nJoy wireless B610, nu pot sa il conectez la laptop, driver nu am gasit. E ceva ce pot face, nu stiu, prin setarile USB-urilor sau ceva. Problema e ca am avut un mouse cu fir conectat, dar i-am dat uninstall din greseala si acum nici pe asta nu il mai vede in nici-unu din port-uri ( 4 la numar). Cat umblam prin setari pe acolo am vazut ceva de genu 2X generic USB si 2X Root USB (sau ceva de genu, nu mai amintesc exact), care e treaba cu astea? PS, cand am conectat mouse-ul wireless la desktop, a mers perfect din prima, fara sa fac nimic altceva. In manualul de utilizare scrie ca daca u se conecteaza singur, sa apas butonul "connect" si sa astept 10 secunde. Pe naiba, nu merge nicia asa. mersi anticipat. funda pentru ceva folositor.

1 răspuns:
| King_Iulian_1977 a răspuns:

Modul de la el il vede pc-ul? in device manager apare cu semn "!"? se aude pe audio ca se conecteaza pe usb? dupa aia poti sa incerci sa imperechezi mouse-ul cu modulul. mouse wireless se defecteaza destul de usor asa ca poate e defect.