| compcris00 a întrebat:

FUNDA.Deci am un dual core si gf 210 de 4 ani.Ma joc in fiece zi 2.5 ore.Acum nu demult a inceput a se auzi un sunet nu tare dar zgirie la ureche.Se aude 10 min apoi dispare apoi iar, dar uneori in genere e tot normal.CE POATE FI?

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Depinde de zgomot, poate fi coil whine de la sursa sau condensatori de pe placa de baza/video, poate fi vreun ventilator. Nu ai descris deloc zgomotul.

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

Vad ca s-a linisiti dar de la cooler nu-i precis ca am pus cooleru la minim si tot se auzea.S-a auzit suntu 3 zile in urma dar acum tot ok.M a tem sa nu se strice intr-o zi.

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

Stii cind se aude cind nu.E un bizit incet dar in continuu.

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

Nu nu e asta, dar acum vad ca s-a linistit.
CONCLUZIA trebuie sa-l vind cit mai repede big grin

| K0sti a răspuns:

Cooler?

| pkpdionut a răspuns:

Ai joc pe la ventilatorul sursei sau coolerului, baga si tu urechea si vezi de unde se aude mai exact

| compcris00 explică (pentru pkpdionut):

Stii cind se aude cind nu.E un biziit incet dar in continuu.

| IsJustAnIllusion a răspuns:

M-ai sterge-l si tu de praf.