| compcris00 a întrebat:

Funda.Deci am un mothrboard lga 775, unde pot pune 2 placi video.Prima este GF210 DDR3.Pot oare pune o alta placa video gtx 650 care nu este ddr3 dar gddr5?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu are nici o treaba memoria gddr cu cea ddr de la memoriile de pe placa de baza.

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. iti trebuie o placa de baza care sa stie si sa iti permita sa pui doua placi video.
2. Gtx650 e deja batrana. Ai http://bit.ly/1EH3NY1 care e cu 50-100% mai performanta si consuma mult mai putin.
3. Oricum nu vad ce sens are. Ele nu ar functiona oricum simultan. Ai consuma curentul degeaba.

| compcris00 explică (pentru sltlp):

OK.eu mai tare am vrut sa intreb daca n-are nici-o importanta ca voi pune o pla ca video gddr5 nu ddr3.La mine apropo in afara de gf210 ddr3 mai este ram-ul care e tot ddr3, iata de ce si intreb daca ma merge videoplaca?

| compcris00 explică (pentru sltlp):

Ok clar.

| sltlp a răspuns (pentru compcris00):

Nu are nici o treaba memoria gddr cu cea ddr de la memoriile de pe placa de baza.

| KodrutZ a răspuns:

Poti, dar de mers o sa mearga doar una. laughing

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

Ei calr asta nu-i o problema, deci nu conteaza ce motherboard am, da?

| KodrutZ a răspuns (pentru compcris00):

Pai ideea e ca NU iti functioneaza SLI cu placi diferite. Daca placa video e PCIEx si tu ai PCIEx pe placa de baza, sanatate, toate bune.

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

Da huineaua asta PCIEX ce mai este?

| KodrutZ a răspuns (pentru compcris00):

Voodoo.winking
Exista Google, foloseste-l. Daca vrei sa iti tin meditatii, tariful e de 25 USD/ora.

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

DA Nahui tei facut cont pe tpu.ro? Dă-l dracului si n-ai sa tii meditatii la nimeni.

| KodrutZ a răspuns (pentru compcris00):

Ideea e sa ajuti omu' da' nu sa ii mesteci mincarea.

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

Pasiba de rabotă, men.