| compcris00 a întrebat:

FUNDA.Deci un hacker mi-a schimbat ip-ul cu ip-ul lui.Am aflat acest lucru cind am intrat pe posta si totodata eu stiam ca ip-ul meu inainte era 177... , acum e 188.Chiar cind fac test cu speedtest.net imi da alt ip si alta firma de internet si alt oras.
CE SA FAC?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti a schimbat un hacker ip ul... lol, buna asta.

ip ul iti este dat de ISP si doar el il poate schimba. Cel mai probabil ai ip dinamic care se schimba la fiecare conectare la ISp.

| compcris00 explică (pentru suntserios):

Deci iata care-i chestia, ffratele mai mic a dat parola de la steam lu un pritetn de al sau din alt oras, iar fratele lu acel prieten mai mare mi-a facut ceva.Steam-ul m-a avertizat despre chestia asta, eu stiu care a fost ip-ul meu vechi, si eu vad acum cu speedtest.net faptul ca eu ma aflu in alt oras si folosesc alt operator.
Ce sa fac?
Pe net scrie chestii cu proxy file cu change ip.

| Tudy000 a răspuns (pentru suntserios):

Poate s-a jucat frate-so la Port forwarding sau proxy happy

| compcris00 explică (pentru Tudy000):

Nu >D, am copiat progranm ahowspot shield free, si aceasta mi-a schimbat ip-ul dar tocmai in USA, dar eu vreau sa pun vechiul ip.

| Tudy000 a răspuns (pentru compcris00):

Pai dezinstaleaza programul da de isi revine la loc netul.

| compcris00 explică (pentru Tudy000):

Nu,nu ati intles corect.Deci eu daca pun proigramul dat el imi da un ip securizat din USA, dar daca dezinstalez programyu dat, pai iar revin la ip-ul hackerului. Daca chem firma de internet acasa, ei pot sa -mi schimbe ip-ul?