| compcris00 a întrebat:

Funda.Vreau sa unesc pc-ul la tv cu un cablu hdmi. Apoi as dori sa ma joc in jocuri(gta 4, ets 2).Nu va afecta pc-ul ori tv-ul acest lucru?

Răspuns Câştigător
| NecroIonutz a răspuns:

Nu afecteaza absolut cu nimic nici unul din cele doua. happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic ca nu. De ce ar afecta?

| UltraLex a răspuns:

Nu deloc doar de aceea sunt acolo si daca vrei ca sunetul sa iasa din boxele televizorului va trebui sa iti instalezi un drive de sunet pentru hdmi

| UrsuPolar a răspuns:

Desi pare inutil, iti reamintesc sa verifici: ai iesire HDMI la calculator? Ai intrare HDMI la tv?
Investeste intr-un cablu de o lungime mai mare, o sa iti fie util pe viitor.
Daca ai conectat pc-ul la tv si nu functioneaza, verifica daca ai schimbat modul tv-ului pe intrare HDMI (tv urile noi au de cele mai multe ori o optiune, chiar si pe telecomanda, de Source), instaleaza-ti cele mai noi drivere pentru placa video pe pc.

| Loly_Loly_1993 a răspuns:

Nu. Poti face acest lucru cu cea mai mare incredere!
Niciunul nu va pati nimic. happy Funda?