| Makovei_Iuly_1995 a întrebat:

Fundaa! Hey TPU am auzit ca n e bine sa folosesti laptop-ul in priza cu bateria in el, si am vrut sa o scot dar nu am reusit iese foarte greu si nu vreau sa o fortez, mi-ati putea spune ce sa incerc am un laptop Acer Aspire E1-531! Va roog!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca lucrezi acasa cu laptopul si il tii mai mereu in priza, poti face descarcarea bateriei de doua oro pe saptamana. Deci poti si acum sa scoti din priza si sa lucrezi pe el pana se consuma bateria. Cel putin odata pe saptamana se descarci bateria.Nu e nimic ca ai bateria in el si lucrezi cu laptopul in priza, la o cadere de curent, preia bateria, ca sa nu pierzi nimic din ce lucrezi si nu e salvat inca.

| Makovei_Iuly_1995 explică (pentru anonim_4396):

Deci atunci cand laptopu e in priza si am bateria in el, bateria nu lucreaza?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Makovei_Iuly_1995):

Sta doar plina.dar daca o descarci din cand in cand e ok.

| Makovei_Iuly_1995 explică (pentru anonim_4396):

Ok, mersi! ai funda!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Makovei_Iuly_1995):

Merci mult.winking

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E irelevanta treaba cu bateria in el sau nu. Mi au trecut prin mana o groaza de laptop uri si nu le am scos niciodata bateria si nici probleme nu am avut

| andreeadea1 a răspuns:

Buna!
Am si eu un laptop si il folosesc cu bateria in el de vreun an si nu s-a intamplat absolut nimic! N-are virusi n-are nimic! Deci de ce sa te mai chinui? Sper sa iti fi fost de folos! Funda?