| lizy12iul a întrebat:

Fundaaa+punct...hey all am o problema cu pc meu, am uitat parola de intrare si nu stiu cum sa mai intru in pc...mentionez ca am windows vista.pls helpppcrying(

Răspuns Câştigător
| speed51 a răspuns:

Daca nu mai stii parola...nasol
roaga pe cineva sa iti bage iar windows, insa fara sa iti steagra din fisierehappy

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Poti incerca sa intri in Safe Mode cu user 'administrator' si de acolo sa stergi parola de la contul tau. Daca parola e pusa pe contul de administrator, degeaba incerci metoda asta ca nu ai sa poti intra. Totusi mai ai ai 2 variante:
1. Pornesti calculatorul de pe un CD cu utilitare care sa aiba si optiune de stergere a parolei (sunt mai multe, Hiren's Boot CD e unul dintre ele si se poate descarca de pe net).
2. Solutia extrema - reinstalare de Windows. Succes!

| ταξιδιώτης a răspuns:

Daca pc-ul e prevazut cu flopy disk (si pe stick se poate face)...pe un alt pc faci un disc reinitializare parola
Cont utilizator\disc reinitializare parola\urmezi pasii...

| Dragosmarian a răspuns:

Buna! Poti intra in safe mode cum zice alexmircescu13 mergi pe ideea lui ca e foarte buna si foarte simpla.Bafta!