| AFR81 a întrebat:

Gasesc oare vreun laptop la 15-17 milioane bun pe care sa imi mearga jocuri gen FIFA 15?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Ce as cumpara eu?
http://www.altex.ro/......-2gb-linux
hai sa vedem cum ruleaza fifa 2015 pe el
https://www.youtube.com/watch?v=tcJ0AYKK4H0

17 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| HuShEr a răspuns:

Poti gasi dar iti recomand unul second hand. incearca sa cumperi unul cu i3 cu hyperthreading si cu placa video dedicata gen nVIDIA 610 (asa am avut eu) sigur o sa iti mearga

| Mihai1810 a răspuns (pentru HuShEr):

Am eu i3 si nVIDIA 620m si 4 gb ram si nu merge fifa15 abia merge fifa14

| HuShEr a răspuns (pentru Mihai1810):

Am avut un laptop cu i3 3110m nVIDIA geforce 610m si 4 gb ram si ma jucam si far cry 4 pe el

| Mihai1810 a răspuns (pentru HuShEr):

Far cry 4 e altceva. Si mie imi merge assassins creed rogue.

| Mihai1810 a răspuns (pentru HuShEr):

Ai vazut ce scrie la placa video?

| Mihai1810 a răspuns (pentru HuShEr):

Si ce model de i3 ai?

| HuShEr a răspuns (pentru Mihai1810):

Daca dai la recommended iti scrie gtx 460 nu te mai contrazice pentru ca am avut asemenea laptop si ma jucam aproape orice joc pe el la detalii medium

| HuShEr a răspuns (pentru HuShEr):

Am avut i3 3110 m

| Mihai1810 a răspuns (pentru HuShEr):

Am eu i3 cu 4gb ram si cu 620m si nu merge. Am mai avut un laptop cu i5 gen 2 4gb ram si 610m si abia mergea fifa13. Asa si eu pot sa zic ca imi mergea GTA V pe Intel centrino duo. Si depinde ce generatie e acel GTX 460, ce memorie vRam are si asa mai departe.

| HuShEr a răspuns (pentru Mihai1810):

Omule deci am avut asa : Intel i3 3110m 2. 4ghz prin hyperthreading 4gb ddr3 1333 nVIDIA geforce 610m 2gb dedicat clock-ul era de 700(si ceva nu mai tin minte) placa integrata Intel hd 4000 tot de 2 gb si clock-ul era de 1ghz si hdd de 500 gb si m-am jucat fifa 2014 si mergea destul de bine foarte rar mai aveam cate un drop

| Mihai1810 a răspuns (pentru HuShEr):

Acelasi i3 il am si eu ram la fel doar placa video e diferita nVIDIA geforce 620m 1gb dedicat si are nVIDIA optimus fifa 14 merge pe medium dar fifa 15 e alta mancare de peste. Daca ar fi fost Desktop nu laptop ar fi mers si fifa15, asa merge cu lag infernal(testat de mine, dupa 2 ore am dezinstalat jocul).

| HuShEr a răspuns (pentru Mihai1810):

Ai incercat sa dai setarile la minim sa vezi ce rezultate ai?

| Mihai1810 a răspuns (pentru HuShEr):

Da, mergea 2 minute bine 30 de secunde cu lag si tot asa. Laptopurile nu sunt pentru gaming(asta credeam eu la inceput). De ex un desktop de gaming e undeva la 6000-6500 lei, iar un laptop comparabil(poate putin mai slab) cam 12000-14000lei. Cand laptopul se incalzeste de poti praji oua pe el desktopul e rece. Laptopul e bun doar la portabilitate in rest e varza. Sa-ti mai dau un exemplu: Fratele meu are un desktop cu 3gb ram placa nVIDIA geforce 210m 1gb si Intel celeron e2200(parca) procesor din 2008 si unele jocuri merg mai bine pe desktopul lui decat pe laptopul meu.

| HuShEr a răspuns (pentru Mihai1810):

Atunci revenind la intrebarea lui inseamna ca nu gaseste un laptop cu 17 mil care sa ruleze fluent fifa 2015

| Mihai1810 a răspuns (pentru HuShEr):

Poate la mana a doua sa gaseasca ceva, dar daca as fi in locul lui nu as cumpara la mana a doua. Un laptop care sa "duca fifa15 cat de cat ok pleaca de la 2500 lei. Dar la banii astia mai bine isi face o unitate din piese.