| RoBeRTin321 a întrebat:

Hai salut.Mi-am cumparat un GTX 750 Ti pentru ca CSGO imi mergea cam in 70 de fps-uri si mai imi scadea si la 30-40 pe sv cu multi playeri.Sii placa asta video nu prea si-a facut efectul mai deloc.Am actualizat driverele placii video si am facut cele mai bune setari de performanta, si am dezactivat Aero si inca foarte multe lucruri din Windows 7 (Ultimate) ca sa mearga bine si a mai crescut cu vreo 15-20.Am un procesor Dual Core 2, 53GHz si 4 rami.Credeti ca placa video este trasa in jos de procesor?

10 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Procesorul e varza pentru cs go, ia-ti minim un i3 si o sa vezi diferente

| RoBeRTin321 explică (pentru bogdan324):

Foarte bun raspuns (-_-)

| bogdan324 a răspuns (pentru RoBeRTin321):

Te deranjeaza adevarul? Nu ai hyperthread, nu ai turbo boost, nu ai instructiuni mai noi in procesor, tu cum vrei sa fortezi amaratul ala de procesor sa duca cs go in peste 60fps tot timpul? Alt procesor sau ramai la frame-urile alea

| RoBeRTin321 explică (pentru bogdan324):

Puteai sa taci.

| CPAElites a răspuns:

Pot fi mai multe probleme :
- Hard Disk obosit
- Sursa PETARDA de ~80 lei
- Windows antic! ( Treci pe 10 )
- Nu ai specificat ce procesor e.

| RoBeRTin321 explică (pentru CPAElites):

Cred ca nu ai citit tot straight face Si am fost pe 10 si nu imi place ca sunt programe care nu imi merg.Hard Disk-ul este de peste 400 GB si sursa nu este proasta straight face

| CPAElites a răspuns (pentru RoBeRTin321):

"Am un procesor Dual Core 2, 53GHz"
Pai tu nu vezi cum ai scris? Spune si tu ce procesor e AMD sau Intel... spune modelul :l

Ce sursa are sistemul? ( spune numele producatorului si modelul )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam ciudat. Mie de la 60 de frame-uri mi-a crescut la 200-250 de frame-uri cu aceeasi placa video :s (am windows 10). Ai dezinstalat driverul vechii placi video inainte sa il instalezi pe al asteia?

| RoBeRTin321 explică:

Ce **** sa ai tu ma copile? Uita-te la fata ta de obosit.

| GabyDany a răspuns:

E poza de acum 4-5 ani laughing)