| darius88 a întrebat:

Hallo TPU! Azi ma duc sa imi cumpar un laptop si am de las intre unul cu 12GB Ram si unul cu 8GB Ram si o placa video mai buna, nu stiu cum se numesc dar pretul sunt aceleasi si restul este la fel doar ram-ul si placa video se schimba, ce ziceti? Care sa aleg?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mai bun este cel cu placa video mai buna, o memorie RAM de 8 GB este foarte buna, nu ai nevoie de una mai mare, indiferent de joc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

8G sunt mai mult decat suficienti pentru orice aplicatie cativa ani de acum incolo

| apokalipse96 a răspuns:

Salut!
opteaza pentru cel cu 12 Gb ram, dar sa aiba si o placa video buna de 4 Gb si sa fie pe 1024 Bit sau daca nu de 512