| scotch a întrebat:

Hay, puteti sa-mi dati si mie niste detalii despre bluetooth-ul de pe calculator? Am auzit ca exista nu ma pricep asa de bine la lucruri de genu' asa ca vroiam sa stiu niste detalii de genu'(se poate descarca de pe internet sau se instaleaza o data cu cumpararea unui nou calculator...etc?)
PLEASE HELP! FUNDAbig grin

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Pai, bluetoothul este o tehnologie care functioneaza pe baza unei conexiuni intre 2 deviceuri (transmitator si receptor - cel care trimite si cel care primeste). Ei bine, acel transmitator/receptor este un dispozitiv electronic. In cazul PC-urilor ai nevoie de un adaptor bluetooth care costa in jur de 30 lei.

3 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Salut! Cand mi-am luat eu stick-ul pentru bluetooth trebuia sa descarc un program de pe www.bluesoleil.com (daca nu merge site-ul cauta Bluesoleil - e un program pentru bluetooth), il descarci si-l instalezi in computerul tau. Apoi dupa ce s-a instalat il deschizi si bagi stick-ul pentru bluetooth in portul usb (vezi ca ai in spatele computerului niste orificii (nu stiu cum sa le zic;)) ) si baga acel stick in unul dintre ele). Apoi poti descarca cate melodii, poze etc vrei in telefonul tau si viceversa. Succes! Sarbatori Fericite si un an nou fericit!

| bsorynovidiu a răspuns:

Bluetoot-ul pentru calculator e, de obicei, o chestie asemanatoare unui stick de memorie, care se baga in mufa usb, si il cumperi de la un magazin de IT. Vine impreuna cu cd care are un program care te ajuta sa transferi fisiere pe telefoane sau alte aparate cu bluetooth, sa conectezi handsfree, mouse, tastatura, etc.

| anonima_2498 a răspuns:

Pai, e o chestie, cu usb(arata ca un stick) de obicei intre 30-40 lei si o pui in calculator si vei putea trimite muzica/poze etc de pe telefon pe calculator si invers. Sper ca te-am ajutat. Fundita?happy