| Sweetcookym a întrebat:

Hei! Acum cateva zile mi-am instalat Opera si Safari ca sa vad care merge mai bine. Am ales Opera, asa ca am dezinstalat Safari, dar aici a aparut o problema. Mereu cand vreau sa deschid un link mi-l deschide in Safari, chiar daca e dezinstalat. Ce sa fac?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| YoChriss a răspuns:

Buna! Verifica daca este sau nu in lista de programe din Control Panel (Panou de control), si daca nu este, mai instalezi o data Safari si apoi in dezinstalezi din nou, pentru ca poate este vreo eroare. Daca tot face asa, inseamna ca browserul prestabilit este Safari. Instaleaza-ti Google Chrome, si la instalare bifeaza optiunea Setare browser prestabilit sau ceva de genul. Funda?

1 răspuns:
| Nelu62 a răspuns:

Descarca CCleaner si fa putina curatenie in aplicatii si in registrii. Apoi intra in setari opera si seteaza-l ca prestabilit.