| Ruly a întrebat:

Hei! Am o tableta Allview model VIVA H10 si marea problema este spatiul de stocare.Pe cutia ei si in carte scrie ca memoria de stocare este de 16 GB(mai exact 16 GB Flash memory), dar de fapt nu pot folosi decat 0, 98 GB(adica memoria interna)iar cand aceasta memorie interna se epuizeaza, nu mai pot instala nimic deoarece nu mai am spatiu, si ma intreb ce este cu cei 16 GB.Nu stiu cat de mult ati inteles dar sper ca cineva cunoaste cauza si ma poate ajuta.Multumesc!

4 răspunsuri:
| sofronici2002 a răspuns:

Mi s-a mai intamplat...intri la setari, aplicatii si dai la Servici/u GOOGLE PLAY, dai pe stergeti datele happy FUNDA?

| sofronici2002 a răspuns:

Mi s-a mai intamplat...intri la setari, aplicatii si dai la Servici/u Google Play, dai pe stergeti datele happy FUNDA?

| fulger2013 a răspuns:

Parerea mea este ca androidul ocupa vreo 3 GB plus aplicatiile preinstalate, sa zicem ca ajungea la 5 GB... nu prea inteleg... dar intra la setari->aplicatii->toate, si sterge fisierele inutile, poate iti mai elibereaza ceva si instaleaza si clean master

| Rusan_Alexandru_1997 a răspuns:

Duo inapoi la garantie si spune-le prin email ce ai patit... Poate e din interiolul tabletei cevawinking