| nailuiiulian a întrebat:

Hei! Am si eu o problema cu telefonul meu ALLVIEW A5 QUAD...nu mai tin minte bine ce i-am facut, dar imi amintesc ca l-am resetat de cateva ori....si acum cand il pornesc ramane blocat la logo-ul ALLVIEW! Ce trebuie sa fac? Va rog ajutati-ma! DAU FUNDA!

7 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Trebuie repus softu pe el din nou

| nailuiiulian explică (pentru itsoft):

Cum fac asta? Te rog ajuta.ma daca stii!

| darrio2007 a răspuns:

Sa-l duci la un service. Pentru ca l-ai resetat de prea multe ori.

| nailuiiulian explică (pentru darrio2007):

Nu as putea sa.i bag firmware original din nou?

| nailuiiulian explică (pentru darrio2007):

Chiar nu stii ce i.as putea face?

| itsoft a răspuns (pentru nailuiiulian):

Da se poate face va trebui sa descarci softu il pui pe un card micro sd la urma dupa asta va trebui sa opresti telefonul. dupa ce s-a inchis tii apast pe butonu Power si butonu volum + pana incepe sa vibreze si iei mana de pe butonu Power si lasi doar pe Volum+. El va intra in boot Telefonului (Recovery)

Acum va trebui sa procedezi in felul urmator:

– Wipe data/factory reset

-Advance – Wipe dalvik cache

-Return

-Instal Zip from SD card – Choose Zip from SDcard

-Instalati noul firmware Allview_A5_Quad_XperiaZ_Rom

-Return si apoi reboot system now.

Prima pornire va dura ceva mai mult.

Ai softu aici : https://yadi.sk/d/RsF5LwTSdhVhT
Asta a fost tot!

Daca nu te descurci si esti din buc ma poti contacta si til fac eu direct: itsoft_2011 sau skype : adryano2411

| itsoft a răspuns (pentru itsoft):

Uite link-ul din nou:
https://yadi.sk/d/RsF5LwTSdhVhT