| Florentina9210 a întrebat:

Hei! As vrea sa imi schimb si eu telefonul si nu stiu ce sa cumpar, gen sa fie si frumos, estetic, subtirel pentru o fata si sa aiba multe facilitati. Eu am de doi ani un Galaxy S3, am fost multumita de el, insa in ultima perioada cam face figuri.
Ce telefon imi recomandati? sa fie pana in 2000 lei.

Răspuns Câştigător
| Florentina9210 explică (pentru PsihoSex):

Cat de slim este si frumos. Si se incadreaza si in bugetul meu.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Iphone 6s e cam scump

36 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

LG e destul de bun ca telefon atat la fizic cat si potential, daca vrei te pun in legatura cu varumiu e manager la Vodafone si iti face rost de unu bun, eu am de la el un tel si merge bine

| Florentina9210 explică (pentru mgtow):

Am avut si eu un LG a fost primul meu telefon unul gen chocolate, nu stiu daca mi exista acum, dar tot pe Samsung as merge sau Iphone.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Isi spun la banii aia cel mai bun e ori iphone 5s ori Samsung s6

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Asta pe albastru e misto. http://www.emag.ro/......DYJH7MBBM/

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

E frumos

| mgtow a răspuns (pentru Florentina9210):

Problema la iphone e ca nu poti sa iti faci de cap cu el cum vrei nu are Android si e limitat la anumite modificari care nu le poti face, iar Samsung a cam explodat cu S7 si a pierdut increderea la multi fanatici care ii tineau in slavi

| RAY a răspuns:

Eu recomand iphone ca are securitate buna si pentru ca multi il lauda, depinde de tine ce model isi place, eu as merge pe gold sau pe roz, eu am a5 dar nu recomand, poate as recomanda s6 ca il poti folosi prin realitatea virtuala si se vede cool
http://www.emag.ro/......DT6CRYBBM/

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Hmm iphone, good idea.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu am luat a5 dar numa fite mi-a facut de la inceput plus ca are o secritate foarte proasta, daca ar sa cumpar altul eu mi-as lua iphone

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Eu in principiu, ma uit intai pe net sa vad, sa citesc specificatiile si toate cele, dar pana sa il cumpar, tot trebuie sa merg in magazin sa il incerc, sa vad cum se aseaza in manuta mea, si daca are norocul sa imi intre la inimioara, il cumpar pe loc.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Corect,nu te grabi sa-l cumperi ca ai tot timp

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Da. Sunt si cam pretentioasa de felul meu cand vine vorba de tehnologie. Mai bine masor de doua ori si tai o data.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Si eu la fel de 4 luni caut un laptop

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Nu l-ai gasit? Nu e vorba de acel laptop scump pe care ti-l doresti?

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Pai da ecranul nu-mi place nu e glare

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Ce nu e?

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Ecranul nu e anti glare e cu reflectie

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Si are importanta?

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Da ca urasc asa ceva

| PsihoSex a răspuns (pentru Florentina9210):

"..sa vad cum se aseaza in manuta mea.", "..intre la inimioara." nice.

| relian a răspuns:

Iphone 7 ala e si subtirel, dar nu stiu daca iti incape in mana ta, probabil ca esti micuta, dar vad lumea cauta telefoane cit mai mari. Iphone 7 e ca si 6s ca pret ma refer asa ca merge zic eu.Acu nu stiu daca costa 2 mii de lei, cred ca e ceva mai scump.Asa mai este iphone SE ala e cum ai vrea tu cred mai micut, e destul de bun si costa mai putin de 2 mii.Eu am vazut oameni care aveau iphone si aveau diverse probleme si ma gandeam uite frate si cu Apple astia ce de mai probleme. Apoi ma gasesc cu cineva care numai Samsung folosea si miadusei aminte si l-am intrebat man cum e ma cu samsungu asta ca uite ce am vazut bla bla.Ala zice ce spui tu e nimic, sa vezi cate probleme are Samsung, sa vezi cita lume e pe la service nu-ti vine sa crezi, Apple e mic copil.Dar el tot continua sa foloseasca Samsung ca asa s-a invatat spune el.Eu pesonal am iphone de ceva vreme cred ca de pe la 4s si din cate am avut nici unu n-a facut vreo figura.Am obsv asa ca idee la care au iphone sil folosesc f intens in sensul ca vorbesc, asculta muzica, au deschis Facebook whatsapp si toate alea la un mom dat asa la stiu si eu cit timp se blocheaza atunci cand cineva suna toate alea merg gata nu mai ia unele comenzi.Am obsv asta la un prieten dar ala cum am spus are business si deschis non stop pe orice, net muzica online tot ce misca.Si eu i-am zis ia inchide si deschide.A facut asa si imediat isi si revine, deci nu-i ceva sa spui ca va persista, probabil e prea mult trafic sau stiu si eu si nu ca sar bloca cred ca devine slow la cate comenzi ii da asta.Eu nu am patit asa niciodata, bine ca nici nul omor genu asta.Deci pentru Apple daca ceva se intampla off apooi on si nimc nu sa intimplat.De Samsung nu am fost curios pentru ca erau numai plastice de el, acu ce au facut si ei astea noi cu sicla, toti au copiat pe Apple.Dar ca si calitate ca finete si orice Apple e cel mai bun zic eu. Unde pui ca ei fac telefonul si fac si softu, deci gandesc eu ca e mult mai stabil decat restul unde cineva face telefoane altul face soft si etc.Dar na fiecare cu cei place pana la urma.Mie imi place Apple ca e si mai usor de folosit, e mai practic decat Samsung care are o sumedenie de chestii nefolositoare.Eu is pentru ceva simplu si cit mai eficient.

| Florentina9210 explică (pentru anonimg):

Primul este ca cel al tatalui meu, nu prea imi place, e putin mai grosut si mai masculin.
Si cred ca la al doilea voi ramane.

| anonimg a răspuns (pentru Florentina9210):

Sper sa faci alegerea cea mai buna.
Emag are o politica de retur foarte buna; daca nu iti place produsul il poti returna:
http://www.emag.ro/info/30-de-zile-drept-de-retur

| SilviaDulcik a răspuns:

Eu iti recomand ori Xiaomi Mi4C doar ca are doar 9GB liberi si nu are slot pentru SD Card: http://www.cel.ro/......yo2PT0o-l/
Eu una sunt multumita de telefon, il folosesc de mai bine de 4 luni si merge super.

Daca nu vrei ceva bun si ieftin, iti recomand Samsung Galaxy A3 2016, este in jur de 900 lei dar este foarte frumos telefonul. Nu se compara cu Xiaomi Mi4C la specificatii dar este mult mai mic si mai subtire.

| ﱞﱞﱞ a răspuns:

Xiaomi redmi note 3 pro
spec-uri bune, arata bine

| Babacu_Viorel_1962 a răspuns:

Http://www.gsmarena.com/huawei_p9_lite-7983.php
Eu il folosesc de cateva luni si cinstit iti spun bate la c...r,scuzati expresia, si iphone si Samsung.

| Bia098 a răspuns:

Samsung Galaxy S5. Costă 1350 de lei.

| Yoel a răspuns:

Apple iPhone

| Suvei_Ioana_Stefania_1978 a răspuns:

Eu recomand telefonul HomTom. Telefonul are o grosime de doar 8.9 mm, fiind in acelasi timp foarte subtire dar si foarte usor. Conturul marginilor ramei telefonului ofera un confort sporit atunci cand utilizati telefonul.
Telefonul dispune de optiunea de a intra in aplicatii desenand pe display-ul stins a telefonului o litera. De exemplu daca desenati litera C telefonul o sa deschida aplicatia de camera, daca desenati litera M telefonul o sa deschida aplicatia de muzica sau puteti desena litera F pentru a deschide aplicatia Facebook.
Memoria ram e de 1 GB. Memoria interna e de 8 GB. Caracteristici foto/video Auto Focus.

| Florentina9210 explică (pentru Suvei_Ioana_Stefania_1978):

Nu multumesc. Nu pare de fata deloc.

| mfker a răspuns:

Aliexpress pentru orice, doar sa ai rabdare si sa poti platii online

| Florentina9210 explică (pentru mfker):

Nu am incredere in magazinele de genul.