| Pasarin_Adrian_2000 a întrebat:

Hei! Cum instalez aplicații pe smartwath? L-am conectat la telefon prin aplicația BT notification, Am instalat pe telefon aplicația Android Wear Center, iar de acolo am instalat 2 aplicații. (2048 for Android waer si plants vs. Zombies Watchface)
Problema este ca nu îmi apar pe ceas. Iar pe telefon apar doar la stocare si nu pot fi pornite, deci nu cred că au vreun mod de a le activa de pe telefon
(Telefon: Lenovo A 2010-A)
(Smartwath DZ09)
Mulțumesc foarte mult pentru ajutor! O zi buna!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai micro sd la smartwatch? Nu stiu ce ceas ai dar al meu nu are memorie interna. Fara card nu poti stoca nimic.

| Pasarin_Adrian_2000 explică (pentru darrio2007):

Nu are stocare interna. Cardul de memorie are cam 120 mb. (Am luat ceasul acum 2 zile și nu am avut când ca imi iau un card cu memorie mai mare asa ca l-am băgat pe asta momentan. Oricum, nu au o stocare mare aplicațiile alea. Destul de mică cât să încapă. Dacă bag cardul în telefon, pot să mut pe el aplicațiile?

| darrio2007 a răspuns (pentru Pasarin_Adrian_2000):

Doar daca il rootezi.

| Pasarin_Adrian_2000 explică (pentru darrio2007):

Si cum pot face asta?