| MeryHojda2001 a întrebat:

Hei.De ceva timp incoace imi tot apare cand accesez o pagina de internet un avertisment in partea de sus a paginii dupa cum urmeaza. "ATENTIE! Versiunea dvs. Java este depasita, prezinta riscuri in privinta securitatii, Va rugam sa o actualizati acuma!" Mesajul vine de la "si.mjytsm.com". Si de fiecare data daca o inchid sau apas click pe ok din mesajul respectiv ma trimite automat pe pagina respectiva si se descarca programul singur in pc. As vrea sa inchid acel mesaj, de aceea am apelat aici, cei care stiti rezolvarea va rog sa ma ajutati si pe mine. Am instalat initial programul dar nu ajuta la nimic, si cu programul instalat tot asa apare acel mesaj si se descarca programul automat. funda! Multumesc anticipat happy

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ala numai Java nu e! O prostie de malware! Java il iei de la Oracle daca vrei!
Antivirus nu ai pe calculatorul ala? Bine ca daca ai Avasta, Avira, Nod sau alte porcarii...degeaba le ai!

| RaduTN a răspuns:

1.Dezinstalezi programul
2.Cureţi cu CCleaner windowsul
3.Reinstalezi browserul
4.Scanezi şi stergi prostiile cu programul acesta: https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/
5.Bagi adblock la browser.

Baftă

| eDyGaMe a răspuns:

Pai, poti sa iei java, sau cauti priin foldere, programul respectiv si sa il stergi