| Anonimusss27 a întrebat:

Hei, folderul meu numit " (C) " este plin! nu mai pot instala nimic in laptop! Ce sa fac? am dezinstalat toate programele de editat poze, toate jocurile, toate lucrurile care nu sunt importante pentru windows. Dar este tot plin. HEELLLPP MEEE!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fa o curatare si apoi o defragmentare a partitiei C.
Le poti face cu uneltele sistemului de operare, respectiv Disk Cleanup si Disk Defragmenter, pe care le gasesti intrand prin Start/All Programs/ Accesories/System Tools sau cu alte programe, de exemplu cele de la Piriform.com - CCleaner si Defraggler, ambele sunt gratuite.

| K0sti a răspuns:

Ala nu e folder, e partitie! Alta data sa nu mai salvezi nimic pe C. Pe C nu are ce sa caute altceva decat sistemul de operare, programele si driverele si atat. Goleste si folderul Temp. Muta pozele si ce mai ai pe acolo pe cealalta partitie. E posibil sa ai si virusi!