| Andrei115 a întrebat:

Hei.Mi-am instalat kali linux.nu pot folosi nici o comanda pe treminal.nu stiu ce are, daca stie cine sa-mi zica repede va rog.( orce scriu imi da command not found )

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Depinde ce comenzi ai dat în terminal. Kali Linux este bazat pe Debian, deci în terminal ar trebui să funcționeze comezile de debian.Atenție, nu confunda comenzile Debian cu cele Ubuntu.Seamănă e drept, dar nu-s la fel.Succes

| Andrei115 explică (pentru DeyCj):

M-am uitat la mai multe tutoriale pe aces subiect, dar vreau sa zic ca numa lasa sa fac nimic pe terminal, nici macar o comanda simpla de reboot sau de Shutdown, si chiar nu stiu de ce, sa nu fi instalat eu bine kali lunux-ul? daca te pricepi si ai chefu sa iti bati capul cu mine te rog sa ma ajuti laughing

| DeyCj a răspuns (pentru Andrei115):

Te ajut. happy.

| Andrei115 explică (pentru DeyCj):

Multumesc.ad meu de facbook Andrei Steanta ( am o poza cu mine cu niste casti )