| MălinaSophy a întrebat:

Hei! Nici macar nu stiu cum sa incep.De 3 luni caut un editor video bun.Am un Windows XP si am pe el Windows Movie Maker dar nu ma lasa sa fac capturi video.Adica e stresant.Am incercat sa instalez Sony Vegas dar nu merge, am incercat sa bag alt Movie Maker dar nici asta nu ma lasa sa fac capturi. Online pe WeVideo e complicat caci nu are prea multe optiuni...IMovie nu merege pe Windows, Action Mirliss e pentru Gameing si eu am un canal de you tobe si trebuie sa editez frumos videourile.Ma puteti ajuta? Daca stiti vreun program bun, fara virusi si un link de unde il pot download da free ar fi perfect.Si sa nu aibe 1GB de ram ca nu cred ca am atat ram laughing Merci anticipat funda + vot plus ce vreti voi.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

VirtualDub
Wax
Avidemux
FFMpeg
Blender

| XRayForMen a răspuns:

Salut! Asi zice sa iti faci un update la Windows 7 sau 8.1 pentru a avea parte la asistenta windows xp nu mai detine asistenta in ani acestia! Un program bun de filmare, ediatare, randare este Camtasia Studio link:https://www.techsmith.com/camtasia.html Iar daca vrei poti filma cu Action in 60 fps pentru calitate profesionala si quality-u la hard. Iar poti incerca cu Movie Maker daca ai Windows 7 sau 8.1. Deci iti recomand sa iti schimbi windosu. Bafta!