| user030502022 a întrebat:

Hei nu stiu daca ma puteți ajuta dar cum pot conecta pe frecventa poliției folosind radio.ul din telefonului? Si îmi puteți recomanda niste frecvente?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate asa ceva, este ilegal! Iar daca esti hacker ori cumperi de la un hacker asa ceva si daca esti detectata, poti sa intrii la puscarie!

| mihai69 a răspuns:

Nu poți; tunerul e acordat pe cu totul alte frecvențe, și pe deasupra, poliția folosește alt tip de modulație, nu cea FM.
Așadar, chiar dacă le știi frecvențele, nu ai ce face cu informația aia doar cu un simplu telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosind radio-ul telefonului? E ca si cum ai vrea sa vezi pro tv-ul folosind ecranul aragazului.Sa fim seriosi, nu poti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai uitat prea mult la filme

| DryIce a răspuns:

E foarte posibil sa fie criptata si atunci trebuie adaptor special sa decripteze. Sau poti face tu unul daca spargi criptarea. Exista scanere de frecvente pe toate benzile. Practic poti si intercepta convorbiri de telefonie mobila daca spargi tunelul (criptarea). Desi la telefonie sigur au protectie ca la vpn, cand se sparge tunelul trece pe altul. Asa ar fi normal. Bine acuma daca ai statie precum cea a police-ului poti intercepta ce vorbesc ei. Intrebarea e unde gasesti statie ca a lor? Si de ce ai vrea asa ceva? De exemplu pentru radere rutiere este statie de camionagii necriptata si oricine poate intra la ea. Nu stiu daca intelegi sau nu ce este criptarea pe radio. Uite, si wifi e tot radio dar alta frecventa. Fm e 100 mhz si wifi e 2400 mhz ca sa intelegi, toate sunt radio. 3g+ e 3000 mhz. 4g e 4000 mhz. Wifi are criptare wpa2tkip si e radio. Intelegi? Practic statiile in sine sunt aparate de decriptare pe anumita frecventa radio, trebuie doar sa faci rost de adaptor specific nevoilor tale. tongue