| iiGeorgii a întrebat:

Hei TPU :3 Am un laptop la care mi-a `crapat` placa video. L-am dus la reparat, dar acolo mi s-a spus ca il pot repara, insa as avea mare noroc sa ma mai tina cam inca 1 an. Intrebarea mea este, acum dupa ce l-au reparat, daca imi instalez ceva gen ` Sims 3 e posibil sa `crape` iar placa video? Multumesc :3

Răspuns Câştigător
| ghostlabbrador77 a răspuns:

Nu cred ( daca a crapat a fost fiindca a fost suprasolicitata de ceva superior ei cum ar fi un joc sau program puternic care necesita o placa puternica, daca sims are nevoie de placa mai buna ca a ta ca sa ruleze va crapa iar, la fel daca foloseste fix cat poate duce placa ta. cel mai bine e cand instalezi un joc sa aiba cerinte macar un pic mai mici decat cat poate duce placa ta video. Sper ca am fost de folos happy

2 răspunsuri:
| Zoricutzu a răspuns:

Laptopurile au o mare problemă, cea a locului unde sunt puse, adica fantele prin care circulă aerul prin laptop sunt obturate sau împiedică o circulatie mai mare de aer rece care să răcească componentele aflate în uz, indiferent care sunt aplicatiile rulate, e mai indicat să fie amplasat pe suprafețe lucioase și ceva mai sus decît pe o pătură de puf dacă dorești să nu se supraîncălzească și după ceva vreme să "crape" din nou.

Salut,placa nu a crapat laughing)...din cauza suprancalziri sa dezlipit cipul de pe placa de baza. in cazul in care ti-a facut rebbaling iti recomand sa-l duci la curatat din 2 in 2 luni si sa nu prea il soliciti la jocuri. e posibil sa te tina si 2 ani cu exceptia sa nu rulezi jocuri