| NoNameHeeiii a întrebat:

Am luat de cateva zile un virus de pe facebook. Cu acel video daca stiti. si se tot trimite incontinuu la toti prietenii. Cineva mi-a spus sa descarc un antivirus si am descarcat dar tot se trimite :/ Mai trebuie sa fac si altceva? Va rog ajutati-ma, dau funda pentru cel mai bun raspuns.

8 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Google-incarca norton eraser power-foloseste-l, si gata.

| shannygelu a răspuns:

Trebuie sa faci o scanare completa cel mai bine ar fi sa faci cu avast o scanare la bootare

| NoNameHeeiii explică (pentru shannygelu):

Si cum sa fac asta? Adica trebuie sa descarc ceva? :/ Si se poate strica pc-ul de la virusul asta? Scuze ca pun atatea intrebari dar oarecum imi e teama :/

| shannygelu a răspuns (pentru NoNameHeeiii):

Daca e virusul situat in sistem atunci antivirusul te intreaba daca sa stergi daca stergi atunci iti poate afecta sistemul eu unu zic ca faci o formatare completa apoi o instalare curata si apoi prima data instalezi un antivirus la alegere si numai unu atat nu mai multe

| NoNameHeeiii explică (pentru shannygelu):

Am descarcat Malware si s-a rezolvat toata treaba, nu se mai trimite. Multumesc mult oricum :***

| shannygelu a răspuns (pentru NoNameHeeiii):

Ok bine ca ai rezolvat

| deeadeea111 a răspuns:

Ce antivirus ai descarcat?

| NoNameHeeiii explică (pentru deeadeea111):

Avira Free Antivirus. Ceva de genul