| alfa12 a întrebat:

Am o problema cu placa de suntet:
Totul a inceput cand mi-am reinstalat windowsul (windows xp sp2) si trebuia sa instalez placa video si cea de sunte ce-a video am instalt-o dar cea de suntet nu pentru ca imi scrie ca e instalat da cand intru in control panel la sound and audio devices nu pot sa fac nimic puteti sa imi dati un download de placa de sunet (Realtek ac97) mersi anticipat
Ps: Vreau un raspuns urgent

Funda celui mai bun raspuns si fara reinstalare os

4 răspunsuri:
| harhas a răspuns:

Descarca 3dp chip este un program cu care poti descarca orice tip de drivere pentru pc. si este gratuit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea ar fi sa scapi de XP. Nu de alta, dar si MS a scapat de el.

| D3letrix a răspuns:

Fa un windows update poate gaseste acolo daca nu http://www.realtek.com.tw/......sView.aspx
Da-i Next si downlodezi penultima apasand pe US2. Sper sa iti mearga.

| danimot a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema;) uite link-ul aici
http://download.chip.eu/ro/Realtek-AC-97-4.0.6_1002940.html
PS. dupa ce instalezi placa de sunet da un restart la pc;)