| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema...
De vreo 2 luni mi se tot opreste calculatorul...Ce sa fac?
Mentionez ca recent mi-am reinstalat windows-ul, mi-am cumparat 2 GB RAM (am in total 4), Mi-am cumparat un SSD si mi-am schimbat sursa... Oare care o fi problema? sad
A da, si cand se opreste, il pornesc si procesorul e la 30 de grade...Nu e de la procesor... sad
Ajutati-ma va rog...

Răspuns Câştigător
| GabiLeonte2 a răspuns:

Nu e de la nici una din componentele precizate si e de la placa de baza face un scurt pe undeeva

| MiNuTz a răspuns (pentru GabiLeonte2):

Ok...il duc la service...nu ma mai complic big grin

| GabiLeonte2 a răspuns (pentru GabiLeonte2):

Multumesc!

| MiNuTz a răspuns (pentru GabiLeonte2):

(y)

| GabiLeonte2 a răspuns (pentru MiNuTz):

Adica?

| MiNuTz a răspuns (pentru GabiLeonte2):

Semnul de "LIKE" pe facebook. laughing

8 răspunsuri:
| GoogleUser a răspuns:

Rapunsul este ca calculatorul iti este plin de praf. Daca o sa-l cure-ti si de praf o sa mearga totul struna! Funda!

| GoogleUser a răspuns:

Rapunsul este ca calculatorul iti este plin de praf. Daca o sa-l cure-ti si de praf o sa mearga totul struna! Funda!
PS: Aceasta se intimpla din cauza ca se incalzeste excesiv procesorul si placa video.

| MiNuTz a răspuns (pentru GoogleUser):

Procesorul, dupa ce pornesc PC-ul si intru in BIOS vad ca e la 30 de grade...
P.S. Praful l-am curatat recent... Deci nu e de la praf... O fi de la pasta termica? thinking