| InimiDesenate a întrebat:

Hei, TPU! Am un Nexus 4, ediție limitata. De câteva zile, aproape o săptămână se închide instantaneu, nu contează câtă baterie am, el tot se închide. Când încerc să îl deschid, se deschide, se optimizează aplicațiile, ajung la ecranul principal și se închide. Tot așa se întâmplă până îl bag la încărcat, unde se întâmplă să fie 34 % și să sară în două minute la 80 % sau să scadă. Încărcătorul nu este de vină, eu suspectez bateria. Acum două săptămâni a venit de la reparat, l-am scăpat pe gresie și s-a spart și fața și spatele, inclusiv nu a mai mers touch-ul. Ce pot face să își revină, fără a merge la service?
Dau funda raspunsului care a funcționat!

3 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Unde a fost reparat? la LG sau la un nene?
E posibil sa fi stricat ceva in el cand l-au reparat. In mod normal, o baterie (daca nu este o copie chinezeasca neautorizata) nu ar trebui sa creeze problemele astea, dar incearca totusi si o alta baterie.

| TheKiller1 a răspuns:

DACA NU ITI MERGE NICI TOUCH-UL nu ai ce face.trebuie dus la service

| InimiDesenate explică:

A fost reparat la Nexus, singurul service din București. A durat ceva până au venit piesele... Ideea este ca touch-ul merge... Nu are nimic altceva. Mă gandeam sa-l las închis câteva zile, dar Mi-e ca nu se mai deschide deloc!