| George514 a întrebat:

Am un pc care nu mai afiseaza nimic. Pornesc toate ventilatoarele dar cel al placii video nu(o placa video dedicata msi gtx 260) si nu imi afiseaza nimic. Am schimbat pe placa video integrata dar tot nu afisa nimic. Am scos toate ventilatoarele, rami, placa video, hdd, si tot ce mai aveam si am lasat doar placa de baza conectata la sursa si procesorul, am asteptat sa vad daca se aude un beep sa ma anunte ca nu am toate componentele dar nu s-a auzit nimic dar ventiatorul procesorului mergea. Am schimbat si monitorul dar degeaba. Se poate sa am placa de baza defecta? Ma puteti ajuta? Dau funda cand se rezolva problema.

3 răspunsuri:
| ekkk a răspuns:

Eu zic ca cel mai probabil rami, poate si placa video

| BuciumeanuGabriel a răspuns:

Salut, de vina este monitorul (sau mufele) nu-ti citeste rezolutia, incearca setarile monitorului si functia Auto.

| George514 explică:

Mi-am dat seama care este problema. Sursa nu da destul curent componentelor pc-ului, cred ca este defecta. Oricum multumesc pentru ajutor