| BATTLEGROUND a întrebat:

Hei TPU

Ati auzit de cea mai noua inventie a americanilor? ma refer la EXACTO... glontul ce isi urmareste tinta! este un glont de calibrul 50 care poate sa ia curba in aer si poate sa isi urmareasca si sa loveasca tinta daca aceasta este in miscare?

Daca are cineva idee despre chestia asta as dori sa imi explice mai multe despre aceasta inventie :p cum se poate redirectiona glontul singur? de unde stie glontul care e tinta?laughing) cat valoreaza un asemenea glont? circula cu aceiasi viteza precum si celelalte gloante?

3 răspunsuri:
| dadonexus a răspuns:

Trebuie sa aiba ceva ghidare termica sau cu laser.Din cate am inteles are un fel de mecanism de rotire centrifuga care odata pus in actiune din cauza rotirii celor 3 inele isi poate modifica usor traiectoria. Functioneaza doar la distante mare si nu il vad ca pe ceva nemaipomenic avand in vedere ca tinta avea traiectorie dreapta.Nu vreau sa imi inchipui ce se intampla cand tinta incepe sa fuga ca o gaina fara cap laughing)

| PedoBarbie a răspuns:

Chiar așa? Interesant.